• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia Duszpasterskie 5/6 niedziela wielkanocna 2017

  

  5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2017 r. 

 

1. Dzisiaj Uroczystością I Komunii Św. i rocznicy I komunii kończymy w naszej Parafii Misje Parafialne z okazji 25 lecia naszej Parafii oraz 100 lecia Objawień Fatimskich.

 

2. W Środę zapraszamy na Mszę św. rodziców z dziećmi i pomazania olejami św. Feliksa z Cantalice.

3.  W sobotę, 20 maja, przeżywać będziemy 17 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa w tym dniu i w niedzielę, 21 maja. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego w sobotę, 20 maja, o godz. 17.00 w rzeszowskiej katedrze z udziałem abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i innych biskupów.

 

4.Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy rodziny Kandydatów do bierzmowania, dzieci pierwszokomunijnych i dzieci rocznicy pierwszej komunii św. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny:  Guzek, Drżał, Miękisz i Chmaj Bożena

5.  Zbiórkę do puszek dla rodzin w Aleppo Syryjskim przeprowadzimyw przyszłą niedzielę. Natomiast składka z przyszłej niedzieli przeznaczona na diecezjalne RADIO VIA.

 

6. W tym tygodniu czcimy :

 

 • PONIEDZIAŁEK - Wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony – patronki MF TAU.
 • WTOREK – Święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, kapłana, patrona Polski.
 •  ŚRODA – Wspomnienie św. Paschalisa Baylona, franciszkanina.
 • CZWARTEK – Święto św. Feliksa z Cantalice, kapucyna.
 • PIĄTEK – Wspomnienie św. Kryspina z Viterbo, kapucyna.
 • SOBOTA – – Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, franciszkanina.

 

7. Krzysztof Piróg, kawaler z naszej Parafii z panną Magdaleną Nycz z Parafii w Strażowie a także kawaler Karol Robak syn Leszka i Marii zd. Bała z naszej Parafii z panną Magdaleną Gut z Parafii Michała Archanioła w Rzeszowie postanowili zawrzeć sakrament małżeństwa. Ktokolwiek zna przyczyny dla , których nie powinni tego uczynić powinien jak najszybciej zgłosić o tym w kancelarii parafialnej.

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017 r. 

 

1. Dzisiaj zbiórka do puszek dla rodzin w Aleppo Syryjskim. Natomiast dzisiejsza składka przeznaczona na diecezjalne RADIO VIA.

2.  W terminie 1-4.06.2017 nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Kodeń, Góra Grabarka, Sokółka, Wilno, Kowno i Troki. Koszt 420 zł i 90 euro. Wyżywienie HB. Spotkanie organizacyjne w środę 24.05  po mszy św. Proszę o pozostałe wpłaty.

3.  Grupa Modlitwy o. Pio organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Czuwanie GMOP z o. Pio w Krakowie Łagiewnikach/ w planie zwiedzanie Dzieła pomocy o. Pio/  dniu 10.06.2017. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy u p. Barbary Kloc.

4.        W czwartek o 18.00 spotkanie Scholii San Francesco.

 

5. W piątek o 16.30 spotkanie ministrantów młodszych i kandydatów a po Mszy św. starszych.

 

6. W sobotę o 9.00 spod kościoła w Terliczce wyrusza z Proboszczem samochodowa pielgrzymka Rodziców i Dzieci, które przyjęły w tym roku po raz pierwszy Komunię św. na zakończenie Białego Tygodnia do Kalwarii Pacławskiej.

 

7. Za tydzień  w niedzielę zapraszamy na spotkania o 17.00 MF TAU.

8.        Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy rodziny Kandydatów do bierzmowania, dzieci pierwszokomunijnych i dzieci rocznicy pierwszej komunii św. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny:  

9.  W tym tygodniu czcimy :

 

 • PONIEDZIAŁEK - Wspomnienie św. Rity z Casci.
 • WTOREK – Święto rocznicy poświecenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu.
 •  ŚRODA – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 • PIĄTEK – Wspomnienie św. Filipa Nereusza.
 • SOBOTA – – Wspomnienie bł. Józefa Tous Soler.

 

 1. Kawaler Karol Robak syn Leszka i Marii zd. Bała z naszej Parafii z panną Magdaleną Gut z Parafii Michała Archanioła w Rzeszowie oraz Sławomir Piróg z Weroniką Piróg zd Kamińska z Parafii św. Piotra i Pawła w Łukawcu postanowili zawrzeć sakrament małżeństwa. Ktokolwiek zna przyczyny dla , których nie powinni tego uczynić powinien jak najszybciej zgłosić o tym w kancelarii parafialnej.

 

 

 

 

 

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych         

       

        

  

Co nowego na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

 • Brytyjska premier Theresa May poinformowała we wtorek wieczorem o podniesieniu poziomu zagrożenia terrorystycznego do najwyższego, piątego poziomu, który formalnie oznacza, że kolejny atak jest nie tylko bardzo prawdopodobny, ale może dojść do niego w każdej chwili.

 • Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz demonstracji przeciw spektaklowi "Klątwa", która miała się rozpocząć w sobotę w najbliższym otoczeniu Teatru Powszechnego. Decyzja ta podyktowana była przebiegiem poprzedniego protestu - poinformował PAP rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

 • W tym dniu można zaobserwować stuprocentową frekwencję dzieci i rodziców oraz swoistą galę w kościele. To wszystko jest potrzebne i ważne, o ile nie zasłania Jezusa przychodzącego do serc dzieci, które Go naprawdę kochają.