• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia duszpasterskie

19 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2017 r.

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona na cele budowlane parafii.

 2. Dzisiaj zapraszamy na „ WIECZÓR FATIMSKI” o godz. 16.00 Msza św. której przewodniczyć będzie Magister Nowicjatu OO. Pijarów. Po Mszy św. procesja Fatimska. W czasie procesji intencje wiernych.

 3. Informujemy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia br. w Rzeszowie przy katedrze, w Parku Papieskim. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii.

 4. W TYM TYGODNIU CZCIMY:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

  • Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o 10.30 poświęcenie wieńców.

  • Czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

  • Piątek – wspomnienie błogosławionych Jana Ludwika, Protazego i Sebastiana, prezbiterów i męczenników.

 5. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu a także za złożone ofiary. W następnym tygodniu zapraszamy rodziny:Kloc, Gaweł, Wiercioch, Jaworska. 

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych         

       

        

  

Co nowego na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

 • Zgoda na przeprowadzanie eutanazji w placówkach Braci Miłosierdzia to konsekwencja silnej sekularyzacji belgijskiego katolicyzmu – uważa generał tego zgromadzenia ks. Rene Stockman, który sam jest Belgiem.

 • Ponad 120 ludzi zginęło w Nepalu w ostatnich pięciu dniach wskutek lawin błotnych i powodzi spowodowanych ulewnymi deszczami; tylko w ciągu ostatniej doby zmarły 24 osoby. Ekipy ratunkowe wciąż próbują zlokalizować 35 osób - podały w środę krajowe władze.

 • „To wielki gest ludzkiej solidarności, miłości i jedności” – mówi prymas Polski abp Wojciech Polak dziękując za okazywaną sobie w ostatnich dniach sąsiedzką pomoc i prosząc o materialne i modlitewne wsparcie poszkodowanych przez nawałnicę. Z myślą o nich, w niedzielę 20 sierpnia, we wszystkich kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek.