• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA -  19.05.2019 r.

 1. W poniedziałek będziemy przeżywać 19. rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa.
 2. Na tacę w zeszłą niedzielę zebrano 3250 złotych, natomiast na Seminarium Duchowne w Krakowie do puszki brat Janusz uzbierał 1203 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary na organy i na seminarium.
 3. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
  • CZWARTEK – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu zapraszamy na  „WIECZÓR Z O. PIO”:
   • O godzinie 17.15 – koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Nabożeństwem intencyjnym.
   • O godzinie 18.00 – Uroczysta koncelebra, której będzie przewodniczył o. Konrad, a kazanie wygłosi o. Piotr – bracia odpowiedzialni za powołania w naszej prowincji. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży która przyjęła sakrament bierzmowania jak i kandydatów do bierzmowania z braćmi – Konradem i Piotrem. Zapraszamy młodzież do refektarza.
  • PIĄTEK – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 4. ZAPOWIEDŹ III: W naszym kościele pragną zawrzeć małżeństwo: Arkadiusz Paweł Ciok, kawaler z parafii św. Stanisława Bp. i M. z Pustyni z Natalią Katarzyną Jabłońską, panną z naszej parafii. Ktokolwiek zna przyczyny, dla których nie powinni tego uczynić powinien jak najszybciej zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Janina Pytko, Bożena Kania, Agnieszka Szuberla, Danuta Fąfara.
 6. Na nadchodzący tydzień życzymy Wam drodzy Parafianie Błogosławieństwa Bożego i wielu Łask Bożych.

Ogłoszenia parafialne

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA -  12.05.2019 r.

 1. W miesiącu maju poświęconemu NMP zapraszamy na Nabożeństwa ku jej czci pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 2. Dzisiejsza Niedziela, to Niedziela Dobrego Pasterza. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego w Krakowie. Dzisiaj także odbywa się kwesta przed kościołem, na rzecz naszego Seminarium w Krakowie.
 3. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – 13 maja UROCZYSTOŚĆ NMP FATIMSKIEJ, Patronki Parafii w Terliczce. Msze św. o godzinie 8.00, 10.30 i Suma odpustowa o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie ordynariusz rzeszowski ks. Bp Jan Wątroba. Po Mszy św. odbędzie się procesja wokół Kościoła i modlitwa Różańcowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczystość i na stoisko z wyrobami kapucyńskimi.
  • WTOREK – Święto św. Macieja, Apostoła.
  • ŚRODA – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.
  • CZWARTEK – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  • PIĄTEK wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika.
  • SOBOTA – Święto św. Feliksa z Cantalice, zakonnika. Po nabożeństwie majowym będzie namaszczenie dzieci olejami św. Feliksa.
 4. ZAPOWIEDŹ II: W naszym kościele pragną zawrzeć małżeństwo: Arkadiusz Paweł Ciok, kawaler z parafii św. Stanisława Bp. i M. z Pustyni z Natalią Katarzyną Jabłońską, panną z naszej parafii. Ktokolwiek zna przyczyny, dla których nie powinni tego uczynić powinien jak najszybciej zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Elżbieta Gaweł, Barbara Ryś, Irena Cieśla, Anna Siorek.
 6. Na nadchodzący tydzień życzymy Wam drodzy Parafianie Błogosławieństwa Bożego i wielu Łask Bożych.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych