• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -  17.03.2019 r.

 1. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa – patrona naszej Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów. Tego dnia tradycyjnie w Krakowie w naszym klasztorze przy ul. Loretańskiej bracia postnowicjusze o godz. 11.00 złożą swoje śluby wieczyste. Polecamy ich i wszystkich solenizantów i solenizantki, a zwłaszcza naszego pana Organistę Waszej modlitwie.
 2. W czwartek po Mszy św. spotkanie z Radą Parafialną.
 3. Można zakupić baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Zachęcamy do wzięcia skarbonki Caritas – by zrezygnować w Wielkim Poście z jakieś przyjemności  i złożyć ofiarę do niej. Skarbonki przynosimy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 4. W sobotę przypada „WIECZÓR Z O. PIO”. O godz. 16.15 koronka do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo intencyjne, o godz. 17.00 uroczysta Msza św. której będzie przewodniczył i wygłosi okolicznościowe kazanie ks. Proboszcz Michał Czeluśniak z Trzebowniska. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi GMOP z Terliczki.
 5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy Parafian do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które będą odprawiane w piątki o godzinie 17.30. Na prośbę Parafian Droga Krzyżowa została przeniesiona na tą godzinę i pozostaniemy przy niej po zmianie czasu na letni. Do prowadzenia ich zapraszamy: 22.03 – Akcję Katolicką, 29.03 – Caritas, 5.04 – Schola świętego Franciszka, 12.04 – ulicami Terliczki prowadzą – Bracia Kapucyni, Ministranci i Organista.
 6. Zapraszamy też na Gorzkie Żale, które odprawiamy w niedzielę o godzinie 15.15. Pamiętajmy o podjęciu postanowień na Wielki Post.
 7. 25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz składania przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu również na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pierwszy w naszej Diecezji Pogrzeb Dzieci Utraconych. Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby rozpocznie się w kaplicy cmentarnej w poniedziałek 25 marca o godzinie 17.00.
 8. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Włoch Północnych. Wszelkie informacje na plakacie w gablocie i u brata Marka.
 9. W przyszłą sobotę (23. marca) o godzinie 18:00 w Domu Ludowym odbędzie się decydujące zebranie w sprawie utrzymania szkoły w Terliczce (w obecnym kształcie lub jako przedszkole). Wszystkich, którzy jeszcze nie poparli tej inicjatywy prosimy o złożenie podpisu (w sklepie).
 10. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu, a także za złożone ofiary. W następnym tygodniu zapraszamy rodziny: Urszula Pęcek, Joanna Durak, Grzegorz Guzek, Małgorzata Guzek.
 11. Wszystkim Parafianom na czas Wielkiego Postu życzymy łaski wytrwania w osobistych postanowieniach.

Ogłoszenia parafialne

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -  10.03.2019 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dorosłych i dzieci, które będą trwać do środy 13 marca. Prowadzi je ksiądz Łukasz Chłopek z Brzezin.
 2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Krakowskiej Prowincji.
 3. Można zakupić baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Zachęcamy do wzięcia skarbonki Caritas – by zrezygnować w Wielkim Poście z jakieś przyjemności  i złożyć ofiarę do niej. Skarbonki przynosimy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 4. We wtorek o godzinie 18.00 w Domu Ludowym odbędzie się zebranie w sprawie utrzymania szkoły w Terliczce (w obecnym kształcie lub jako przedszkole). Dzisiaj po Mszach św. będą zbierane podpisy poparcia tej inicjatywy.
 5. W środę zapraszamy na Mszę św. GMOP a po niej spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek 14 marca kandydaci do bierzmowania mają pierwszą próbę przed udzieleniem Sakramentu w kościele w Łące o godzinie 17.00. Obecność obowiązkowa. Proszę zabrać indeksy.
 7. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy Parafian do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które będą odprawiane w piątki o godzinie 17.30. Na prośbę Parafian Droga Krzyżowa została przeniesiona na tą godzinę i pozostaniemy przy niej po zmianie czasu na letni. Do prowadzenia ich zapraszamy: 15.03 – GMOP, 22.03 – Akcję Katolicką, 29.03 – Caritas, 5.04 – Schola świętego Franciszka, 12.04 – ulicami Terliczki prowadzą – Bracia Kapucyni, Ministranci i Organista.
 8. Zapraszamy też na Gorzkie Żale, które będziemy odprawiać w niedzielę o godzinie 15.15. Pamiętajmy o podjęciu postanowień na Wielki Post.
 9. 25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz składania przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu również na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pierwszy w naszej Diecezji Pogrzeb Dzieci Utraconych. Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby rozpocznie się w kaplicy cmentarnej w poniedziałek 25 marca o godzinie 17.00.
 10. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Włoch Północnych. Wszelkie informacje na plakacie w gablocie i u brata Marka.
 11. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu, a także za złożone ofiary. W następnym tygodniu zapraszamy: Renata Rębisz, Anna Pęcek, Danuta Paluch, Ewa Nowak.
 12. Wszystkim Parafianom na czas Wielkiego Postu życzymy łaski wytrwania w osobistych postanowieniach.

 

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych