• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia duszpasterskie

24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2017 r.

 1. Dzisiaj  od godziny 14.00 odbędzie się spotkanie Kręgów Rodzin z całego regionu. Będą dawane świadectwa rodzin należących do tej wspólnoty. O godz. 16.00 – będzie Msza św. z ich oprawą. Zapraszamy małżeństwa z naszej parafii chętne i pragnące przeżywać swoje małżeństwo bardziej duchem chrześcijańskim na tą Mszę.
 2. W sobotę – 23 września – dzień liturgiczny św. O. Pio. Jest to uroczystość naszego odpustu parafialnego. Do tej uroczystości przygotowujemy się Nowenną, odprawianą po Mszy św. wieczornej. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny. Msze św. w tym dniu o godzinie 8.00, 10.30 i 16.00 – suma odpustowa. Mszę odpustową będzie celebrował i kazanie wygłosi o. Jerzy Pająk nasz współbrat z Krakowa. Zaproszeni są też księża z dekanatu i okolic. Przed Kościołem będzie można nabyć pozycje książkowe o Ojcu Pio.
  O godzinie 15.15 – Nabożeństwo intencyjne.
 3. W TYM TYGODNIU CZCIMY:
  • Poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
  • Środa– wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, prezbitera, Pawła i Towarzyszy.
  • Czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • Piątek – wspomnienie św. Ignacego z Santhia, kapucyna- prezbitera.
  • Sobota – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ŚW. O. PIO Z PIETRELCINY.
 4. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu a także za złożone ofiary. W następnym tygodniu zapraszamy więcej rodzin niż zwykle. Trzeba bowiem przygotować nasze Sanktuarium i jego obejście na odpust parafialny. A więc zapraszamy rodziny: Kochański, Pęcek, Porada, Sierżęga, Salach, Barnat, Kołcz, Majnusz, Czyrnik, Polak, Tomasik, Sarna, Ciasnocha, Zawadzki, Woś, Kędzior.
  Do sprzątania kościoła zapraszamy w piątek – 22.09.
 5.  Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych         

       

        

  

Co nowego na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

 • 20 centymetrów śniegu leżało w piątek rano na szczycie Kasprowego Wierchu - poinformowała PAP dyżurna Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego. Zimowa aura panuje w Tatrach od wysokości 1600 m n.p.m. Biało zrobiło się m.in. w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz na szczytach okalających Morskie Oko.

 • Bóg nie jest sprawcą grzechu, ale sprawcą poznania grzechu przez człowieka.

 • Przebywający w Nowym Jorku w związku z sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ minister spraw zagranicznych Korei Płn. Ri Jong Ho zapowiedział, że władze w Pjongjang nie wykluczają możliwości przeprowadzenia wkrótce próby jądrowej na Pacyfiku "na niespotykaną skalę".