• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

CZTERNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA - 05.07.2020

 1. Dzisiaj w całej diecezji przed kościołem są zbierane do puszek ofiary dla powodzian.
 2. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Rada podjęła decyzję o malowaniu dolnego kościoła przez fachowców. Podjęła też decyzję o wysokości stawki 100 złotych od domu na ten cel. Składka na malowanie byłaby za tydzień. Prace rozpoczną się w poniedziałek 13 lipca i będą trwać przez tydzień.
 3. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
  • ŚRODA – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
  • CZWARTEK – wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 20.00 do 21.00.
  • PIĄTEK – święto św. Weroniki Giuliani, dziewicy.
  • SOBOTA – święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.
 4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Justyna Pelc, Wojciech Gancarz, Anna Prucnal, Łukasz Grądziel.
 5. W dniach od 13 do 16 lipca odbędą się w naszym klasztorze spotkania dla młodzieży przez uczestnictwo w transmitowanych online z Krakowa konferencjach, nabożeństwach, czy wspólnym uwielbieniu Boga. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, ministrantów a także wszystkich (również z innych parafii), którzy wspólnie razem chcą przeżywać to święto młodości. Zapisy w zakrystii najpóźniej do wtorku. Prosimy rodziców, by przypomnieli o tym swoim dzieciom, by nie zmarnowali tej wspaniałej okazji zbliżenia sie do Jezusa.
 6. ZAPOWIEDŹ III: W naszym kościele pragną zawrzeć małżeństwo: Łukasz Grzegorz Mendrala cywilnie związany z parafii św. Onufrego w Łące z Beatą Lucyną Kania cywilnie związaną z naszej parafii.
  Ktokolwiek zna przyczyny dla których nie powinni tego uczynić powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 7. Na nadchodzący tydzień Solenizantom, Parafianom i Gościom życzymy wstawiennictwa świętych wspominanych w tym tygodniu.

Ogłoszenia parafialne

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.06.2020

 1. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek po Mszy św.
 2. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na Mszy św. o godz. 18.00 – odbędzie się przyjęcie do grona ministrantów dwóch kandydatów.
  • PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – Adoracja Najświętszego Sakramentu od 20.00 do 21.00.
  • PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – Święto Tomasza Apostoła. Do chorych kapłan uda się od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 16.30. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30.
  • PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA – Adoracja z różańcem o godz. 17.30. Msza św. z kazaniem pierwszo-sobotnim.
  • PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA – Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00 i 10.30.
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Stanisław Łata, Joanna Durak, Grzegorz Guzek, Stanisław Guzek.
 4. ZAPOWIEDŹ II: W naszym kościele pragną zawrzeć małżeństwo: Łukasz Grzegorz Mendrala cywilnie związany z parafii św. Onufrego w Łące z Beatą Lucyną Kania cywilnie związaną z naszej parafii.
  Ktokolwiek zna przyczyny dla których nie powinni tego uczynić powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 5. Na nadchodzący tydzień Solenizantom, Parafianom i Gościom życzymy wstawiennictwa świętych wspominanych w tym tygodniu.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych