• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024

 1. W zeszłą niedzielę na ogrzewanie zebraliśmy 2740 zł, natomiast w środę popielcową na pomoc Ukrainie 420 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. W czwartek po Mszy św. zapraszamy na modlitwę przed NS oraz spowiedź do godz. 20.00.
 3. W piątek zapraszamy na wieczór z o. Pio. O godz. 17.00 Wystawienie NS i różaniec, o 17.30 modlitwa w intencji próśb i podziękowań zanoszonych przez wstawiennictwo św. o. Pio, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez GMOP.
 4. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 17.00 Koronka do Bożego miłosierdzia. O 17.15 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Jacka Paselę z parafii bł. Jana Balickiego w Rzeszowie.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne. Kazania rekolekcyjne podczas każdej Mszy św. od niedzieli do środy. Rekolekcje poprowadzi również ks. Jacek Pasela. Zorganizujmy sobie zajęcia w taki sposób, aby uczestniczyć każdego dnia w naukach rekolekcyjnych.
 6. Są jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną proponowane przez Diecezjalne Caritas jako forma pomocy osobom starszym. Skarbonki można wziąć ze stoliczka w krużganku i przynieść w Niedzielę Palmową.
 7. Na stoliczku z tyłu kościoła postawiona jest skarbonka na ofiary związane z przygotowaniem Świąt – Ciemnicy, Grobu Pańskiego i wystroju głównego ołtarza na Wielkanoc.
 8. W przedsionku kościoła jest do nabycia „Niedziela” i numer „Głosu Ojca Pio”.
 9. Dziękujemy rodzinom z zeszłego tygodnia za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Magdalena Jaworska, Renata Rębisz, Anna Pęcek, Danuta Paluch.

 

Ogłoszenia parafialne

 2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25.02.2024

 1. W czwartek po Mszy św. zapraszamy na modlitwę przed NS oraz spowiedź do godz. 20.00.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 3. W piątek kapłan uda się do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo - piątkowa od godziny 17.00. Po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Akcja Katolicka.
 4. W sobotę o 17.30 różaniec wynagradzający i Msza św. o NMP z medytacją tajemnicy różańcowej.
 5. W przyszłą  niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 6. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 17.00 Koronka do Bożego miłosierdzia. O 17.15 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.  
 7. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Kazania rekolekcyjne podczas każdej Mszy św. do środy włącznie. W środę zebrana będzie składka, jako podziękowanie za wygłoszone rekolekcje.
 8. Zakład usług kominiarskich zawiadamia, że w dniach 26 – 29 lutego będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe w Terliczce.
 9. Zawiadomienie od Sołtysa wsi Terliczka: W dniu 3. marca 2024 roku (niedziela) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie wiejskie w Domu Ludowym. Zapraszamy do udziału w zebraniu.
 10. W przedsionku kościoła jest do nabycia „Niedziela” i numer „Głosu Ojca Pio”.
 11. Dziękujemy rodzinom z zeszłego tygodnia za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Monika Łata, Urszula Pęcek, Ewa Nowak, Anna Nowak.

 

 

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych