• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA –  17.11.2019 r.

 1. Za tydzień przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza, zarazem ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 2. W sobotę zapraszamy na WIECZÓR Z O. PIO. O 16.15 rozpocznie się nabożeństwo intencyjne, po nim o 17.00 Msza św. której będzie przewodniczył ksiądz Marcin Stachnik z Medyni Głogowskiej. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez GMOP w Terliczce. W tym dniu przypadają imieniny ojca Klemensa. Polecamy drogiego solenizanta waszej pamięci modlitewnej.
 3. W dzisiejszą niedzielę Kościół powszechny obchodzi Trzeci Światowy Dzień Ubogich.
 4. Składka zeszłej niedzieli przeznaczona  na ogrzewanie kościoła wyniosła 2730 złotych  natomiast ze zbiórki przed kościołem na Sudan Południowy było 610 złotych. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 5. Zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w sobotę 23 listopada o godz. 14.00.
 6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 8 i pierwszej średniej odbędzie się w sobotę 23 listopada. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00 po Mszy różaniec a następnie spotkanie formacyjne.
 7. 28 listopada (czwartek) w naszej parafii będziemy przyjmować relikwie św. Jana Pawła II. Przewidziana jest Msza św., czuwanie, różaniec i Apel Jasnogórski.
 8. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • ŚRODA – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  • CZWARTEK – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.00.
  • PIĄTEK – wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego – będziemy się modlić za naszą scholę i naszego organistę.
 9. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Aldona Wiercioch, Katarzyna Kuźniar, Lidia Drzał, Dorota Miękisz.
 10. Wszystkim parafianom, solenizantom, scholi i panu organiście życzymy wszelkich łask Bożych.

Ogłoszenia parafialne

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA –  10.11.2019 r.

 1. Dzisiaj  obchodzony jest XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Sudan Południowy. Na ten cel są zbierane ofiary do puszek przed kościołem.
 2. 11 listopada przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. Prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny. Centralne uroczystości będą miały miejsce w Rzeszowie. Rozpoczną się one celebracją Mszy Świętej za Ojczyznę w Kościele Farnym o godz. 10.00. Przewodniczyć będzie Biskup Rzeszowski. Po Eucharystii nastąpi przemarsz na Plac Wolności i odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego.
 3. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
 4. W tym tygodniu czcimy:
  • WTOREK– wspomnienie św. Jozafata, biskupa
   i męczennika.
  • ŚRODA – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  • CZWARTEK – wspomnienie św. męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.00.
 5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Górecka, Gancarz, Grądziel, Prucnal.
 6. Z racji Święta Dnia Niepodległości wszystkim rodakom życzymy, byśmy byli dumni z tego że jesteśmy Polakami.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych