• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.09.2020

 1. Zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przyjąć I Komunię Św. w naszej parafii, na zebranie we wtorek – 22 września po Mszy św. wieczornej.
 2. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8 na Mszę św., po niej na spotkanie formacyjne w czwartek 24 września.
 3. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością świętego Franciszka z Asyżu – założyciela trzech zakonów franciszkańskich i naszego głównego patrona.
 4. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – święto św. Mateusza, Apostoła i ewangelisty.
  • WTOREK – wspomnienie św. Ignacego z Santhia, prezbitera. Wieczorna Msza św. z kazaniem o św. o. Pio.
  • ŚRODA – odpust w naszym sanktuarium w rocznicę otrzymania stygmatów i przejścia Świętego Ojca Pio do Domu Ojca. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.00 i uroczysta suma o 18.00 celebrowana przez o. Piotra z Kielc. Po Mszy św. będzie można nabyć książki, balsam kapucyński, świeżą paloną kawę z  Sędziszowa Małopolskiego. Zapraszamy.
  • CZWARTEK  Adoracja Najświętszego Sakramentu od 20.00 do 21.00.
 5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Jolanta Baran, Edyta Baran, Barbara Kloc, Grzegorz Kloc.
 6. Wójt Gminy Trzebownisko informuje, że w związku z prowadzonymi pracami remontowymi, kładka w miejscowości Terliczka zostanie zamknięta od dnia 21.09.2020 do dnia 09.10.2020. W związku z powyższym proszę Państwa o wyrozumiałość z uwagi na niedogodności, które mogą wystąpić w tym okresie.
 7. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych