• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA- 22.11.2020

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza, zarazem ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 2. W poniedziałek przypada „WIECZÓR Z O. PIO.” O godzinie 16.15 rozpocznie się modlitwa różańcowa z wyczytaniem próśb, o 17.00 Msza św. której przewodniczyć będzie i wygłosi kazanie ksiądz Łukasz – sekretarz biskupa Jana. W tym dniu przypadają imieniny ojca Klemensa. Polecamy drogiego solenizanta waszej pamięci modlitewnej. Jedna z intencji Mszy św. będzie za solenizanta od Margaretek.
 3. Różaniec wspominkowy za zmarłych polecanych w wypominkach jest o godzinie 16.30, a w niedziele o 15.30.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00 do 21.00.
 5. W tym tygodniu czcimy:
  • WTOREK – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  • CZWARTEK  - wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera.
  • PIĄTEK – wspomnienie świętego Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Lidia Tomasik, Katarzyna Polak, Helena Walny, Ewa Kubas.
 7. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom, solenizantom, jubilatom przez wstawiennictwo świętych obecnego tygodnia życzymy błogosławionej niedzieli.

Ogłoszenia parafialne

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA- 15.11.2020

 1. Dzisiaj, 15 listopada w Kościele katolickim obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego”.
 2. Składka zeszłej niedzieli przeznaczona  na ogrzewanie kościoła wyniosła 1650 złotych, natomiast do puszki dla wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej wyniosła 660 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Za tydzień przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza, zarazem ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 4. Różaniec wspominkowy za zmarłych polecanych w wypominkach jest o godzinie 16.30, a w niedziele o 15.30.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00 do 21.00.
 6. W tym tygodniu czcimy:
  • WTOREK – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Patronki FZŚ.
  • ŚRODA – wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy
   i męczennicy.
  • PIĄTEK – wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  • SOBOTA – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu swoje imieniny obchodzi brat Janusz. Na Mszy św. o godzinie 17.00 będziemy polecać Go w modlitwie – prosząc o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w życiu zakonnym.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Joanna Kołcz, Monika Porada, Agnieszka Majnusz, Ewa Czyrnik.
 8. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom, solenizantom, jubilatom przez wstawiennictwo świętych obecnego tygodnia życzymy błogosławionej niedzieli.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych