• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
22.05.2022

 1. Zbliża się UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. W tym roku przejdziemy krótszą trasą przez wioskę. Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujące grupy: Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych i Rocznicowych, Akcję Katolicką wraz ze Strażakami, Grupa Modlitwy Ojca Pio i Róże Różańcowe.
 2. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – Święto poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu. Jutro przypada „WIECZÓR z O. PIO”. O godzinie 17.30 nabożeństwo majowe z wyczytaniem intencji do świętego Pio. O godzinie 18.00 Msza św., której będzie przewodniczyć i wygłosi kazanie ksiądz Marcin z Medyni Głogowskiej. Po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez GMOP.
  • WTOREK – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  • CZWARTEK – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00 do 21.00 w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.
  • PIĄTEK – Rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.
 4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Justyna Pelc, Stanisław Guzek, Joanna Gancarz, Maria Górecka.
 5. ZAPOWIEDŹ II: W naszym kościele pragną zawrzeć małżeństwo: Krystian Franciszek Wojnas, kawaler z parafii Świętej Rodziny w Hucie Komorowskiej z Angeliką Robak, panną z naszej parafii. Ktokolwiek zna przyczyny dla których nie powinni tego uczynić powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 6. Wszystkim parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia przez wstawiennictwo NMP Wspomożycielki Wiernych i św. o. Pio.

Ogłoszenia parafialne

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
15.05.2022

 1. W związku z 20. rocznicą ogłoszenia św. Andrzeja Boboli Patronem Polski – trwa nowenna o Dar Jedności i Pokoju w dniach od 7 do 16 maja.
 2. W zeszłą niedzielę – składka inwestycyjna na remont schodów wyniosła 1850 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
  • WTOREK – Wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika.
  • ŚRODA – Święto św. Feliksa z Cantalice, zakonnika. Po nabożeństwie majowym będzie poświęcenie oleju św. Feliksa i błogosławienie nim dzieci. Zapraszamy rodziców z dziećmi.
  • CZWARTEK – Wspomnienie św. Kryspina z Viterbo, zakonnika. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00 do 21.00 w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.
  • PIĄTEK – Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
 4. W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.
 5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Urszula Pęcek, Stanisław Łata, Joanna Durak, Grzegorz Guzek.
 6. ZAPOWIEDŹ I: W naszym kościele pragną zawrzeć małżeństwo: Krystian Franciszek Wojnas, kawaler z parafii Świętej Rodziny w Hucie Komorowskiej z Angeliką Robak, panną z naszej parafii.
  ZAPOWIEDŹ III: W naszym kościele pragną zawrzeć małżeństwo: Filip Karol Lech, kawaler z parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie z Ewą Gabrielą Machowską, panną z naszej parafii. Ktokolwiek zna przyczyny dla których nie powinni tego uczynić powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 7. Wszystkim parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia przez wstawiennictwo świętych obecnego tygodnia.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych