• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.09.2018 r.

 1. W poniedziałek 17 września o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Ignacego Pelca – lat 80, ojca naszego księdza Bogdana Pelca. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Całej rodzinie składamy wyrazy współczucia.
 2. W zeszłą niedzielę składka na malowanie elewacji kościoła wyniosła 5400 złotych. Dziękujemy za złożone ofiary. Rodzina z naszej parafii złożyła kilka tysięcy złotych na malowanie kościoła. Dziękujemy za złożoną ofiarę.
 3. Przed uroczystością św. o. Pio – w czwartek, w piątek, i w sobotę będą Msze św. o godz. 18.00 z kazaniem o Świętym Stygmatyku.
 4. W niedzielę – 23 września – dzień liturgiczny św. O. Pio. Jest to uroczystość naszego odpustu parafialnego. Do tej uroczystości przygotowujemy się Nowenną po Mszy św. wieczornej. Sumę odpustową o godzinie 10.30 będzie celebrował i kazanie wygłosi ksiądz biskup Edward Białogłowski. Zaproszeni są też księża z dekanatu. Przed Kościołem będzie można nabyć pozycje książkowe o św. Ojcu Pio. O godzinie 9.45 – Nabożeństwo intencyjne.
 5. W tym tygodniu czcimy;
  • PONIEDZIAŁEK – święto stygmatów św. Ojca Franciszka.
  • WTOREK – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
  • CZWARTEK – dzień otrzymania stygmatów w 1918 roku przez ojca Pio.
  • PIĄTEK– święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • SOBOTA – wspomnienie św. Ignacego z Santhia, prezbitera.
 6. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Dorota Krupska, Marzena Alberska, Jadwiga Pieczonka, Anna Bereś, Janina Kuźniar, Dorota Głodek, Elżbieta Gaweł, Barbara Ryś, Lidia Perkołup, Anna Siorek, Irena Cieśla.
 7. Wszystkim parafianom  życzymy Bożego Błogosławieństwa.

Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 9.09.2018 r.

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona na malowanie elewacji Kościoła. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 2. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. o godz.18.00. Zapraszamy chętnych na spotkanie.
 3. W piątek zapraszamy na spotkanie powakacyjne wszystkich chętnych do scholi świętego Franciszka o godzinie 18.00 do świetlicy o. Pio.
 4. W tym tygodniu czcimy;
  • ŚRODA – święto NMP Rzeszowskiej. Msza św. w Ogrodach Bernardyńskich o godzinie 18.00, której przewodniczyć będzie Metropolita Lwowski Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki.
  • CZWARTEK – „WIECZÓR FATIMSKI” – o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie i wygłosi do nas słowo ks. Infułat Ireneusz Skubiś z Częstochowy. Po Mszy św. poprowadzi Procesję Fatimską.
  • PIĄTEK – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się na modlitwę pod Krzyż Katyński. Jest to pierwszy dzień nowenny przed uroczystością odpustową św. o. Pio. Przed uroczystością św. o. Pio – w czwartek,  w piątek i w sobotę będą Msze św. o godz. 18.00 z kazaniem o św. o. Pio. Zapraszamy.
  • SOBOTA – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Maria Szuberla, Joanna Demińska, Bożena Szytuła, Bożena Kania.
 6. Wszystkim parafianom  życzymy Bożego Błogosławieństwa.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych