• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

3 niedziela wielkiego postu 2017 19.03. 2017

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2017 r  

 

 1. Dzisiaj i za tydzień  w niedzielę zapraszamy na spotkania kandydatów do bierzmowania o 17.00 a MF TAU o 19.00.
 2. W ubiegły  wtorek w naszej Parafii odbyło się Dekanalne Spotkanie Akcji Katolickiej. Dziękujemy naszej lokalnej komórce AK za przygotowanie spotkania a Scholii „ San Francesco”, panu Józefowi organiście i ministrantom za oprawę liturgiczną mszy św.
 3. W poniedziałek  obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa – patrona naszej Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów, tego dnia tradycyjnie w Krakowie w naszym klasztorze przy ul. Loretańskiej bracia postnowicjusze o godz. 11.00 złożą swoje śluby wieczyste. Polecamy ich i wszystkich solenizantów i solenizantki, a zwłaszcza naszego p. Organistę Waszej modlitwie.
 4. W środę spotkanie Rady Parafialnej po mszy św.

 

5. W czwartek przypada kolejny ‘WIECZÓR Z O. PIO” :

 

17.15 Nabożeństwo intencyjne

 

18.00 Uroczysta koncelebra, której będzie przewodniczył i wygłosi okolicznościowe kazanie; o. Tomasz Olejnik, kapucyn z Krosna.

 

Ok. 19.00 Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez GMOP w Terliczce.

 

 1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Kodeń, Sokółka, Wilno, Kowno i Troki. Koszt 420 zł i 90 euro. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 27.03  po mszy św. Zaliczka 250 zł.
 2. W piątek o 16.30 spotkanie ministrantów młodszych.
 3. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Dodatkowa Msza św. o godz. 8.00.
 4. W sobotę o 10.00 spotkanie  kandydatów na ministrantów.
 5. W przyszłą niedzielę msza św. z udziałem dzieci na której zostaną poświecone i wręczone dzieciom książeczki pierwszokomunijne.
 6. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy Parafian do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które będą celebrowane w piątki o 17.30.Do prowadzenia najbliższej zapraszamy :24.03 Schola „ San Francesco”; 31.03 Caritas i GMOP; 7.04 ulicami Terliczki prowadzą : br. Kapucyni, Ministranci i Organista.
 7. Zapraszamy też na Gorzkie Żale, które odprawiamy co niedzielę o 15.15. Koronka o 15.00.
 8. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Herbut, Ożóg i Mytych.
 9. Z GMOP w Terliczce odeszła po ciężkiej chorobie +Bernadeta. Jej pogrzeb na cmentarzu Wilkowyja we wtorek o 10.30. Niech odpoczywa w pokoju …
 10. Życzy Wam aby dobry Bóg dawał Wam pić ze źródła

 

 „ Wody Życia”.

 

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych         

       

        

  

Co nowego na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

 • MSZ z niepokojem odnotowało sposób, w jaki władze Białorusi utrudniały przeprowadzenie pokojowego protestu w Mińsku 25 marca 2017 r. - napisał resort w komunikacie. MSZ apeluje o zaprzestanie stosowania przemocy przez służby porządkowe i natychmiastowe zwolnienie zatrzymanych z aresztów.

 • Wszyscy zasiedli przy jednym 50-metrowym stole. Dla każdego były takie same potrawy.

 • – Ta akcja przypomina nam, że nie jesteśmy wieczni, dlatego warto skupić się na tym, co w życiu jest naprawdę ważne – mówi Renata Połomska, koordynatorka Pól Nadziei organizowanych przez krakowskie Hospicjum św. Łazarza.