• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  28.02.2021

 1. Dzisiejsza niedziela – to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji jest zbiórka do puszek na ten cel.
 2. Można zakupić cukrowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Zachęcamy do pobrania skarbonki Caritas – by zrezygnować w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złożyć ofiarę. Skarbonki przynosimy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
 3. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy Parafian do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które będą odprawiane w piątki o godzinie 17.30 po Mszy św. Do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy: 5.03 – GMOP, 12.03 – Caritas, 19.03 – Akcję Katolicką, 26.03 – Ministrantów. Zapraszamy też na Gorzkie Żale, które będziemy odprawiać w niedzielę o godzinie 15.15. O godzinie 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez GMOP.
 4. PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – święto świętego Kazimierza, królewicza. W tym dniu zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 – 21.00.
 5. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – Do chorych kapłan uda się od godziny 9.00. Spowiedź od 15.30. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.30.
 6. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA – Różaniec z adoracją o godzinie 16.30. Na Mszy św. kazanie pierwszo-sobotnie..W tym dniu zapraszamy młodzież z klasy VIII na Mszę św i spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.
 7. PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA – Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 8.00 i 10.30.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Łukasz Grądziel, Aldona Wiercioch, Janina Guzek, Lidia Drzał.
 9. Wszystkim parafianom na czas Wielkiego Postu życzymy łaski wytrwania w osobistych postanowieniach.

Ogłoszenia parafialne

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  21.02.2021

 1. W poniedziałek obchodzimy Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 2. We wtorek przypada „Wieczór z O. Pio”. O godzinie 16.15 – nabożeństwo intencyjne połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  O godz. 17.00 – Uroczysta Msza św. której będzie przewodniczył i wygłosi okolicznościowe kazanie o. Piotr z Zagórza. O godz. 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez GMOP
  w Terliczce.
 3. Można zakupić cukrowe baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Zachęcamy do pobrania skarbonki Caritas – by zrezygnować w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złożyć ofiarę. Skarbonki przynosimy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
 4. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy Parafian do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które będą odprawiane w piątki o godzinie 17.30. Do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy: 26.02 – Żywy Różaniec, 5.03 – GMOP, 12.03 – Caritas, 19.03 – Akcję Katolicką, 26.03 – Ministrantów. Zapraszamy też na Gorzkie Żale, które będziemy odprawiać w niedzielę o godzinie 15.15. O godzinie 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez GMOP.
 5. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 19.00 do 21.00.
 6. W drugą niedzielę Wielkiego Postu, 28.02.2021 pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” obchodzić będziemy Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 7. Składka w zeszłą niedzielę przeznaczona była na ogrzewanie kościoła i domu zakonnego i wyniosła 2100 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Justyna Pelc, Maria Górecka, Wojciech Gancarz, Anna Prucnal.
 9. Wszystkim parafianom na czas Wielkiego Postu życzymy łaski wytrwania w osobistych postanowieniach.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych