• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Chrzest

Chrzest jest pierwszym i najważniejszym sakramentem wprowadzającym w życie samego Boga oraz w Jego Kościół.
Sakrament Chrztu Świętego udziela się w naszej parafii po wcześniejszym zawiadomieniu proboszcza. Katecheza rodziców i chrzestnych odbywa się w terminie ustalonym wcześniej wspólnie z proboszczem na salce katechetycznej lub kancelarii parafialnej.

Udzielanie sakramentu Chrztu Świętego:

W każdą niedzielę miesiąca, po wcześniejszym (min. dwa tygodnie) uzgodnieniu z proboszczem w kancelarii parafialnej.

Chrzest dziecka zgłaszają rodzice
w kancelarii parafialnej.

Należy przedstawić: akt urodzenia dziecka z USC, dowód osobisty, świadectwo sakramentu małżeństwa rodziców dziecka, dane rodziców chrzestnych z dokładnym adresem

Zgłoszenia dokonuje matka lub ojciec dziecka. Rodzice chrzestni, jeżeli mieszkają w innej parafii niż ta parafia, gdzie ma być ochrzczone dziecko dostarczają ze swojej parafii zaświadczenie, iż mogą być rodzicami chrzestnymi. Kancelaria parafialna wypełnia „formularz zgłoszenia dziecka do Chrztu Świętego” - należy mieć również spisane dane osobowe rodziców chrzestnych (imiona nazwiska; wiek; dokładny adres z kodem pocztowym; data, parafia i miejsce bierzmowania - dot. stanu wolnego; data, parafia i miejsce ślubu kościelnego).

Rodzicami chrzestnymi mogą być osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania, regularnie praktykują wiarę, żyją w sakramentalnym małżeństwie i po katolicku wychowują swoje dzieci.

Jeśli rodzice pragną, aby chrzest odbył się na dodatkowej Mszy Świętej powinni uzgodnić to wcześniej z proboszczem i organistą.

Chrzest poza parafią
Jeśli rodzice z ważnych powodów decydują się na chrzest poza parafią powinni wcześniej uzyskać zgodę swojego proboszcza i przedstawić ją w parafii chrztu.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych         

       

        

  

Co nowego na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

 • Zgoda na przeprowadzanie eutanazji w placówkach Braci Miłosierdzia to konsekwencja silnej sekularyzacji belgijskiego katolicyzmu – uważa generał tego zgromadzenia ks. Rene Stockman, który sam jest Belgiem.

 • Ponad 120 ludzi zginęło w Nepalu w ostatnich pięciu dniach wskutek lawin błotnych i powodzi spowodowanych ulewnymi deszczami; tylko w ciągu ostatniej doby zmarły 24 osoby. Ekipy ratunkowe wciąż próbują zlokalizować 35 osób - podały w środę krajowe władze.

 • „To wielki gest ludzkiej solidarności, miłości i jedności” – mówi prymas Polski abp Wojciech Polak dziękując za okazywaną sobie w ostatnich dniach sąsiedzką pomoc i prosząc o materialne i modlitewne wsparcie poszkodowanych przez nawałnicę. Z myślą o nich, w niedzielę 20 sierpnia, we wszystkich kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek.