• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

24 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.09.2015 r.

 1. W dzisiejszy dzień poświecony M. Bożej Fatimskiej, łącząc się z naszymi pielgrzymami, który są w Fatimie - serdecznie zapraszamy na Wieczór Fatimski w naszym Sanktuarium.
  O godz. 15.30 Nabożeństwo intencyjne, a o 16.00 msza św., a po  mszy św. różaniec z zapalonymi świecami wokół naszego Sanktuarium. Uroczystościom wieczornym  przewodniczyć będą i przedstawią swojej Zgromadzenie Księża Misjonarze Świętej Rodziny z Rzeszowa.
 2. Dzisiejsza niedzielą rozpoczynamy TYDZIEŃ WYCHOWANIA. Tematem wiodącym będzie „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”. Stosowne rozważania poprowadzimy na mszy św. wieczornej.
 3. Zbliża się nasz odpust parafialny23 wrześniaśw. Ojca Pio. Do tej uroczystości przygotować się będziemy specjalną Nowenną. Odprawiać ją będziemy od jutra po wieczornej mszy św.
 4. Ministranci mają spotkania: kandydaci w sobotę o godz. 10.00; młodsi w piątek o 16.45, a po mszy św. starsi. Schola w piątek o 18.00; Grupa misyjna w sobotę o 11.00.
  Rodziców i opiekunów dzieci bardzo prosimy o przebudzenie po przerwie wakacyjnej Waszych pociech do stawiania sobie wymagań i wierności przyjętym zobowiązaniom.
 5. Kina „Zorza” i „Helios” w Rzeszowie zapraszają na dwa bardzo dobre filmy: „CZY NAPRAWDĘ WIERZYSZ? oraz „PILECKI”.
 6. W TYM TYGODNIU przypadają następujące święta i wspomnienia.
  • w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • w środę – Wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża
   i Cypriana, biskupa.
  • w czwartek – Święto Stygmatów Świętego Ojca Franciszka.
  • w piątek – Święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
  • w sobotę – Wspomnienie św. Franciszka Marii z Camporosso, kapucyna.
 7. Serdecznie dziękujemy rodzinom minionego tygodnia, które sprzątały kościół oraz za złożoną ofiarę. W następnym tygodniu zapraszamy więcej rodzin niż zwykle. Trzeba bowiem przygotować nasze Sanktuarium i jego obejście na odpust parafialny. A więc zapraszamy  rodziny: Mulas Marian, Cisło Bogusław, Woś Marek, Barszczowski Maciej, Chełpa Andrzej, Bieniek Janusz, Rzyhak Tomasz, Gaweł Kazimierz, Wiktor Franciszek.
 8. Życzymy zapału w realizacji wychowywania siebie i młodszych członków rodziny do pełni człowieczeństwa.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych