• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
    KAPUCYNÓW W TERLICZCE

    "POKÓJ I DOBRO"

    "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
    z reguły św. Franciszka z Asyżu

    Kliknij aby przejść do strony

    Parafia

9 Niedziela Zwykła. 29.05.2016 r.106

    

9 NIEDZIELA ZWYKŁA 29.05.2016. 

1. Serdecznie dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała wszystkim, a zwłaszcza: przygotowującym ołtarze; rodzinom, które przyprowadziły chłopców oraz dzieci do sypania kwiatów; dzieciom; służbie liturgicznej; panu organiście; straży pożarnej  i składającym ofiary przy tej okazji. Z ofiar przygotowujących drugi ołtarz odprawimy msze św.:  28.06 o 18.00, a. Za ofiarodawców na trzeci ołtarz odprawimy mszę św. 21 sierpnia za żyjących a 28.07 za zmarłych obie o godz. 8.00.

2. Zachęcamy do udziału w procesjach oktawy Bożego Ciała. Nabożeństwa odprawiamy w niedzielę o godz. 15.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Procesje do piątku włącznie będą w czasie nabożeństw majowych i czerwcowych. Dzieciom podziękujemy za udział w nabożeństwach majowych i procesjach w Dniu Dziecka 1.06.

3. Dzisiaj spotkanie MF TAU po nieszporach.

4.  Zebrano do puszek na pomoc dla Parafii Ekwadoru  w ubiegłą niedzielę 430 zł. Bóg zapłać.

5. We wtorek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Eucharystię kończącą pierwszy rok przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

6. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

7.  We środę spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św.

8. W piątek spotkanie ministrantów młodszych, starszych  i kandydatów  po Mszy św. Spotkanie Scholii San Francesco po Mszy św.

9. W tym tygodniu czcimy:

  • WTOREK – Święto Nawiedzenia NMP.
  • ŚRODA - Wspomnienie św. Justyna. Dzień Dziecka.
  • PIERWSZY CZWARTEK  MIESIĄCA – Święto Konsekracji Katedry Rzeszowskiej. Na Mszy św. Komunia św. pod dwoma postaciami.
  • PIERWSZY  PIĄTEK MIESIĄCA – Uroczystość NSPJ.Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Do chorych kapłan uda się od 9.00. Spowiedź od 16.30.
  • PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo czerwcowe połączone z Maryjnym. Na Mszy św. kazanie pierwszo sobotnie.
  • PIERWSZA NIEDZIELA MIESIACA – Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszach św. o godz. 8.00 i 10.30. Składka w części przeznaczona na potrzeby Kurii Biskupiej.

10. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła oraz za złożone ofiary tym rodzinom które w ubiegłą niedzielę zaopiekowały się nasza światynią. Następnie zapraszamy rodziny: Robak: Marek, Robert i Grzegorz, Woś Andrzej.

 

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych