• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

10. Niedziela Zwykła 5.06.2016

1. Serdecznie dziękujemy za udział w procesjach Oktawy Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych: w niedziele o 15.30, a w dni powszednie 0 17.30.

2. Dzisiaj spotkanie MF TAU po nieszporach.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona w części na potrzeby Kurii Biskupiej, a w przyszła niedzielę na organizację jubileuszu 50. lecia kapłaństwa o. Klemensa.

4. Spotkanie ministrantów w piątek po mszy św.. Spotkania scholi San Francesco o 18.00.

5. W sobotę GMOP wyrusza o godz. 13.00 z placu przed kościołem w Terliczce na całonocne czuwanie do Krakowa  Łagiewnik. Po drodze o 13.15 przystanek naprzeciw Kościoła w Staromieściu, a kolejny w Sędziszowie. Najpierw wizyta w Centrum JPII w Krakowie, a następnie Łagiewniki. Powrót do Terliczki w Niedzielę między 8.00 a 9.00.

6. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka będzie zbierać podpisy pod nowelizacją ustawy w obronie życia dziecka poczętego.

7. W tym tygodniu czcimy:

- Środa - Wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

- Czwartek - Wspomnienie bł. Mikołaja z Gesturii, kapucyna.

- Piątek - Wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

- Sobota - Wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom minionego tygodnia, które sprzątały kościół oraz za złożoną ofiarę. W następnym tygodniu zapraszamy rodziny: Kochańskich, Bojda, Bojda, Pęcek.

 

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych         

       

        

  

Co nowego na wiara.pl

Najciekawsze wiara.pl

 • Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 • Rodzice Alfiego Evansa czują się po raz kolejny zdradzeni przez swój kraj. Jednak decyzja sądu ich nie powstrzyma. Zapewnili mnie, że będą dalej walczyć i zrobią wszystko, co w ich mocy, by ich syn został przewieziony do Włoch – powiedział ks. Gabriele Brusco, który towarzyszy angielskiemu chłopcu i jego rodzinie w walce o życie i godną opiekę w chorobie.

 • Po ponad roku zabiegów Ministerstwa Sprawiedliwości i polskich służb dyplomatycznych sąd apelacyjny w Berlinie pozwolił Polce zabrać trójkę swoich synów z placówki Jugendamtu - podaje w czwartek TVP Info.