• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

11 NIEDZIELA ZWYKŁA 12.06.2016 r.

 1. Akcja Katolicka zbiera przed Sanktuarium podpisy pod ustawą zmieniającą ustawy z 1993 r. i 1997 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

 2. Kolejny Dzień Fatimski będzie w dniu jutrzejszym: o godz. 17.30 Nabożeństwo intencyjne połączone z czerwcowym, o 18.00 Msza św. z procesja różańcową. Poprowadzi go ks. Mirosław Głowacki, Dekanalny Duszpasterz Młodzieży z Jasionki . Zapraszamy.

 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych:
  w niedziele o godz. 15.30, a w dni powszedni o godz. 17.30.

 4. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu. Zapraszamy m.in. na obóz wędrowny Głównym Szlakiem Beskidzkim, spływ kajakowy rzeką Słupią, franciszkańskie wędrowanie nie dla mięczaków po Kaszubach, rajd rowerowy do Lwowa, Tydzień z Dziełem Pomocy Ojca Pio, dni skupienia w pustelni. Dla młodzieży męskiej zainteresowanej formą życia franciszkańsko-kapucyńskiego i rozeznającej powołanie organizujemy Dni rozeznania powołania. Więcej informacji na temat wymienionych spotkań można znaleźć na stronie internetowej www.kapszlak.pl. Zapraszamy

 5. Spotkanie Grupa Modlitewnej O. Pio będzie miało miejsce 18 czerwca w Kraczkowej od godz. 15.00. W planie Msza św., Droga Krzyżowa, Grill.

 6. Kolejny „Wieczór z o. Pio” będzie w przyszłym tygodniu 23 czerwca. Poprowadzi go ks. bp. Kazimierz Górny.

 7. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce z Rzeszowa na Jasną Górę od 4 sierpnia. Bliższe informacje w gablocie.

 8. W TYM TYGODNIU CZCIMY. W:

 • poniedziałek – Św. Antoniego Padewskiego, franciszkanina oraz Dzień Fatimski.

 • wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

 • środę – bł. Jolanty, zakonnicy,

 • czwartek – bł. Florydy Cevoli, dziewicy, kapucynki,

 • piątek – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 1. Komunikaty: p. Wójta i Zakładu Gospodarki Wodno-Ściekowej.

 2. Serdecznie dziękujemy rodzinom minionego tygodnia, które sprzątały kościół oraz za złożoną ofiarę. W następnym tygodniu zapraszamy rodziny: Porada Bogdan, Sierżęga Marcin, Salach Maciej, Barnat Piotr.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych