• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

LITWA ZNANA I NIEZNANA WILNO – MIERZEJA KUROŃSKA – NERINGA - KŁAJPEDA - POŁĄGA– - KRETYNGA– SZAWLE - KOWNO TERMIN: 30.06 – 3.07.2014 CENA: 790,00 zł

LITWA  ZNANA I NIEZNANA

WILNO – MIERZEJA KUROŃSKA – NERINGA - KŁAJPEDA - POŁĄGA–
- KRETYNGA– SZAWLE - KOWNO

TERMIN:  30.06 – 3.07.2014
CENA:   790,00 zł

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem,
 • opieka pilota i polskojęzycznego przewodnika przewodnika,
 • 3 noclegi  w hotelach *** (pokoje 2 os. z łazienkami)
 • wyżywienie: 3 śniadania,  3 obiadokolacje,
 • ubezpieczenie: NNW (7.000 zł), KL (10.000 euro),

Cena nie obejmuje:

 • biletów  wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych obligatoryjnych  opłat.( 10 euro)

 

PROGRAM

 

DZIEŃ 1

 Zbiórka uczestników o godz. 200 – miejsce do ustalenia –. Wyjazd . Przejazd przez Polskę.  Przejazd do Kowna. Krótkie zwiedzanie Kowna. Zobaczymy: plac Ratuszowy otoczony zabytkowymi kamienicami, ratusz zwany „Białym łabędziem”, bazylikę archikatedralną śś. Piotra i Pawła, ruiny zamku. Przejazd do Kłajpedy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja , nocleg. ( Ew. wieczorne zwiedzanie Kłajpedy ).

 

 

DZIEŃ 2

Śniadanie, przeprawa promowa na Smiltynę. Przejazd do NERYNGI składającej się z pięciu miejscowości. Obejrzymy niepowtarzalne wydmy Mierzei Kurońskiej chronionych przez UNESCO. Najpiękniejsze z nich znajdują się w NIDZIE – centrum administracyjnym kurortu. Zwiedzanie malowniczych wydm które sięgają nawet 50m n.p.m. Powrót do Kłajpedy. Przejazd do POŁĄGI – największego kurortu na litewskim wybrzeżu, słynnego z białego piasku i wydm. Połąga stała się miastem uzdrowiskowym w XIX w. kiedy to założono park, wybudowano nowe budynki pałacowe, założono port, lecznice, zbudowano nowy kościół i molo. Udamy się do Pałacu Tyszkiewiczów. Zwiedzimy Muzeum Bursztynu z największą na świecie kolekcją inkluzji. Spacer po Ogrodzie Botanicznym, a następnie spacer główną Aleją Basanowicza , która o ponad pół kilometra wydłuża molo. Pobyt rekreacyjny nad morzem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja , nocleg

 

DZIEŃ 3

 Śniadanie, Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KRETYNGI. Zwiedzanie miejscowości. Zobaczymy jedyny we Wschodniej Europie Ogród Zimowy, liczący 130 lat. Oranżeria ta należy do kompleksu zabudowań dworskich hrabiów Tyszkiewiczów, w których mieści się również muzeum. Przejazd do WILNA przez SZAWLE - Góra Krzyży – sanktuarium pod gołym niebem, gdzie modlił się Jan Paweł II. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Spotkanie z przewodnikiem:  spacer po Starówce: Plac Katedralny, Plac Ratuszowy, Kościół św. Kazimierza, Uniwersytet Wileński - drugi po Jagiellońskim najstarszy uniwersytet Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Kościół św. Anny - perełka architektoniczna. Kościół Bernardyński, Pomnik Adama Mickiewicza, Uroczysta obiadokolacja przy muzyce, nocleg.

 

 

DZIEŃ 4

 Śniadanie. Dalsze zwiedzanie WILNA : Kościół św. Piotra
i Pawła
- piękna fasada, a przede wszystkim sztukaterie przedstawiające sceny rodzajowe - ponad 2 tysiące.  Góra Trzech Krzyży nazywana również Łysą Górą, skąd rozciąga się najpiękniejszy widok na miasto. Cmentarz na. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót ok. godz. 3:00 następnego dnia.

 

UWAGA !!!

 • Cena została skalkulowana dla grupy min. 40 osób,
 • Cena może ulec zmianie przy znacznym wzroście kursu euro,
 • Istnieje możliwość zorganizowanie obiadu w  ostatnim dniu – koszt obiadu ok. 25 zł.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych