• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Biskup Ordynariusz zaprasza do udziału w pielgrzymce

Biskup Ordynariusz zaprasza do udziału w pielgrzymce

Umiłowani Diecezjanie! Szybkimi krokami zbliża się dzień, w którym po raz 37. wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę diecezjalna Piesza Pielgrzymka. To oczekiwane przez wielu religijne wydarzenie będzie kolejna okazją, by dziękować Panu Bogu za dar życia i posługi św. Jana Pawła II w roku jego kanonizacji. Na pielgrzymim szlaku nie zabraknie możliwości, aby wsłuchiwać się w słowa Jego nauczania, a przede wszystkim, aby w Jego szkole uczyć się miłości do Jezusa i Jego matki.
Hasłem tegorocznej Pielgrzymki będą słowa Ojca Świętego, wypowiedziane w dniu inauguracji pontyfikatu: „Otwórzmy drzwi Chrystusowi!”. To wezwanie do zaproszenia Chrystusa do naszego osobistego, rodzinnego i społecznego życia pozostaje wciąż aktualne, a zarazem jest niezbędnym warunkiem naszego duchowego rozwoju.
Pragnę bardzo serdecznie zaprosić wszystkich Diecezjan, a w sposób szczególny was, młodzi przyjaciele, do uczestniczenia w Pielgrzymce, która jest zawsze publicznym wyznaniem wiary, próbą charakteru, a zarazem sprawdzoną formą ewangelizacji. Niech to będzie także czas wielkiej modlitwy w intencji Ojczyzny i Kościoła, a szczególnie modlitwy za Kościół Rzeszowski. Tych, którzy nie mogą pielgrzymować w sposób fizyczny, zapraszam na pielgrzymkę duchową, czyli łączenie się myślą, modlitwą i osobistymi ofiarami z tymi, którzy w trudzie drogi poniosą i nasze sprawy do Domu Matki. Niech znakiem łączności z nimi będzie nasz udział w modlitwie w godzinie Apelu Jasnogórskiego.
Zgodnie z wieloletnią tradycją Pielgrzymkę Rzeszowską poprowadzi niestrudzony przewodnik i duchowy opiekun – Ks. Biskup Edward, wspierany przez doświadczony zespół duszpasterzy, alumnów i animatorów. A rozpocznie się ona w poniedziałek, 4 sierpnia, uroczystą Eucharystią o godzinie 6.30, sprawowaną przed rzeszowska Farą.
Wszystkim drogim pielgrzymom życzę potrzebnych sił, pogody ducha, wrażliwości serca, wytrwania w trudnościach oraz obfitych owoców duchowych pielgrzymiego trudu. Jasnogórskiej Królowej Polski was powierzam i z serca błogosławię.

+ Jan Wątroba
Biskup Rzeszowski
Rzeszów, 1 lipca 2014 r.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych