• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

14. Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio,

Tegoroczny, 14. Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio, jak już wcześniej zapowiadano, po raz pierwszy odbędzie się na Jasnej Górze w Częstochowie 26-29 września, a nie jak w minionych latach w kapucyńskim domu rekolekcyjnym w Tenczynie.

 

Kongres na Jasnej Górze będzie składał się z dwóch części. Pierwsza będzie miała charakter wykładowo-formacyjny. Z każdej Grupy Modlitwy będzie mogła wziąć w niej udział zgłoszona wcześniej reprezentacja składająca się maksymalnie z 5 osób. Druga część kongresu będzie modlitewnym czuwaniem i zostanie otwarta dla wszystkich pielgrzymów, bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Pierwsza część kongresu rozpocznie się 26 września (czwartek) wieczorem, a zakończy 28 września (sobota) obiadem. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze, w którym odbywać się będą wszystkie spotkania kongresowe i spożywane będą posiłki. Wybrane spotkania modlitewne będą się także odbywały w Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

Po sobotnim obiedzie, który zakończy pierwszą część kongresu, opuścimy Dom Pielgrzyma, by udać się na Przeprośną Górkę (będzie możliwość skorzystania ze zorganizowanego transportu), gdzie wraz z innymi pielgrzymami, którzy przebędą tam bezpośrednio, weźmiemy udział w drodze krzyżowej i w Eucharystii w tamtejszym Sanktuarium Świętego Ojca Pio, a następnie wrócimy do kaplicy Cudownego Obrazu na Apel Jasnogórski i całonocne czuwanie Grup Modlitwy i czcicieli Ojca Pio przed tronem Królowej Polski. To modlitewne czuwanie i cały kongres zakończy się 29 września (niedziela) nad ranem.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kongresie przedstawicieli każdej Grupy Modlitwy Ojca Pio w naszej Ojczyźnie wraz z kapłanami – ich asystentami duchowymi. Na drugą część kongresu – czuwanie modlitewne na Przeprośnej Górce i w Kaplicy Cudownego Obrazu – zapraszamy wszystkich członków Grup Modlitwy i wszystkich czcicieli św. Ojca Pio z całej Polski.

Do zobaczenia w Częstochowie!

Z serdecznymi pozdrowieniami i pamięcią w modlitwie

Tomasz Duszyc OFMCap, asystent krajowy Grup Modlitwy Ojca Pio

Bolesław Konopka OFMCap, moderator prowincjalny Grup Modlitwy Ojca Pio

Bogusław Piechuta OFMCap, moderator prowincjalny Grup Modlitwy Ojca Pio

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych