• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

Ołtarze na Boże Ciało

Już dziś występuję z prośbą o przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Podczas procesji zatrzymamy się w czterech miejscach, przy konkretnych domach, których gospodarze będą zarządzać przygotowaniami. Do konkretnych ołtarzy będą przypisane rodziny według numerów domów naszej parafii. Bardzo proszę, by ustalić spotkanie wszystkich rodzin przynależących do danego ołtarza i ustalić obowiązki: ułożenie kwiatów, przygotowanie konstrukcji, użyczenie obrusów, dywanów, stołu, baneru lub obrazu. Osobiście chciałbym być na spotkaniu organizacyjnym dlatego proszę o poinformowanie mnie o czasie spotkania.

 

Ołtarze i rodziny je przygotowujące:

 

 1. Remiza OSP – rodziny z numerów domów: 131 – 141; 182 – 210; 215 A - 242D /jedna str. drogi/

 2. Wojciech Chmaj – rodziny z numerów domów: 217 – 236 /jedna str. drogi/; 237B – 259; 1 – 12A

 3. Józef Fąfara – rodziny z numerów domów: 13 – 19B; 22 – 104; Numery z Łąki

 4. Janusz Kochański - rodziny z numerów domów: 113 – 125A; 141A – 149C; 150 – 175; 118C – 126

 

Proszę również by na dzień Bożego Ciała przystroić swoje gospodarstwa domowe.

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
19.05.2024

 1. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w przeżywanie Odpustu Parafialnego: Panu Józefowi – organiście, Druhom z OSP, Kołu Gospodyń Wiejskich, dzieciom komunijnym i rocznicowym, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie procesji fatimskiej a także wcześniejsze prace porządkowe wokół kościoła. Dziękuję również Druhom z OSP i Panu Aleksandrowi Majnusz za przygotowanie i udekorowanie kościoła zielonymi gałązkami. Niech Matka Boża wyprasza wszystkim potrzebne dary łaski.
 2. W zeszłą niedzielę na składkę inwestycyjną została zebrana kwota 2474 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Podczas majówek pogłębiamy rozumienie Mszy świętej. Zapraszam do udziału.
 4. Zapraszamy w czwartek 23 maja na „Wieczór z o. Pio”. O godz. 17.00 Wystawienie NS i różaniec, o 17.30 wyczytanie intencji i odśpiewanie litanii Loretańskiej. O godz. 18.00 Msza św. zakończona uczczeniem relikwii świętego stygmatyka. W tym dniu nie będzie adoracji po Mszy świętej.
 5. Urząd Gminy w Trzebownisku informuje, że 12 czerwca odbędzie się w Terliczce – naprzeciw Domu Ludowego – zbiórka odpadów problemowych: akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstwa domowego do 1m3, zużytych opon z pojazdów do 3,5 tony o średnicy 1,1 m do 8 sztuk, szkła okiennego, chemikaliów. Odpady można przynosić w godz. 10.00 – 17.00. zbiórka nie dotyczy odpadów z działalności gospodarczej.
 6. Grupa Ojca Pio wraz z Parafią organizuje pielgrzymko – wycieczkę dnia 29.06.2024 (sobota). Plan wyjazdu na plakacie w gablocie przed kościołem. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie: wpłata, nr. PESEL, adres zamieszkania, numer telefonu. Opiekunem duchowym wyjazdu będzie br. Robert Krawiec. Zostało jeszcze 8 wolnych miejsc.
 7. Odpowiadając na zapotrzebowanie na balsam kapucyński wśród naszych parafian i sympatyków parafii, oraz w związku ze zbliżającym się czasem wyjazdu kapucynów z Terliczki, pragnę poinformować, że do końca maja będę zbierał indywidualne zamówienia balsamu dla tych, którzy już potrzebują lub chcą sobie zrobić zapas. Balsam 100 ml będzie w cenie 30 zł., a 200 ml w cenie 60 zł. Jednocześnie informuję, że poza tym nie będzie już dostępny balsam do powszechnej dystrybucji.
 8. Dziękujemy rodzinom z zeszłego tygodnia za sprzątanie kościoła i złożone ofiary.
  W tym tygodniu zapraszam rodziny: Edyta Guzek, Magdalena Bira, Józef Pieczonka, Sylwia Barszczowska.

 

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych