• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

DRUGA NIEDZIELA  ZWYKŁA - 14.01.2018 r.

 1. W poniedziałek zakończymy wizytę duszpasterską. Jeśli ktoś został pominięty lub był nieobecny w czasie kolędy a chciałby zaprosić kapłana, proszony jest aby to zgłosił dziś do zakrystii. Zgodnie z zarządzeniem bpa Ordynariusza w czasie wizyty duszpasterskiej nie zbieraliśmy ofiar. Można je składać w kopertach na tacę w kościele.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby Parafii.
 3. W sobotę 20 stycznia 2018 r. zapraszamy młodzież z III klasy gimnazjum i I średniej przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz.17.00 i na spotkanie w salce.
 4. W niedzielę 28.01.2018 r. na Mszy św. o godz. 16.00 i po niej zapraszamy na wspólne kolędowanie ze scholą św. Franciszka. Jest to ostatnia chwila by wspólnie jeszcze pośpiewać piękne polskie kolędy.
 5. W czasie ferii zimowych w dniach od 29 stycznia do 2 lutego zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do Świetlicy św. o. Pio w godzinach 9.00 – 13.30. Zapewniamy ciepły posiłek i dobrą zabawę prowadzoną przez siostry katechetki.
 6. W tym tygodniu czcimy:
  • WTOREK – wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.
  • ŚRODA – wspomnienie świętego Antoniego, opata.
  • PIĄTEK – święto świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa – głównego patrona naszej diecezji. W tym dniu, ze względu na uroczystość nie obowiązuje w naszej diecezji post od pokarmów mięsnych.
 7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu a także za złożone ofiary. W następnym tygodniu zapraszamy: Kania, Pasierb, Krupska.
 8. Wszystkim parafianom życzymy Błogosławieństwa Bożego.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych