• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

SZÓSTA NIEDZIELA  ZWYKŁA - 11.02.2018 r.

 1. W dzisiejszą  niedzielę 11 lutego przeżywamy  Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 16.00. Prosimy o pomoc chorym w dotarciu na te eucharystię. O godzinie 15.30 Różaniec
  w intencji chorych.
  Centralna uroczystość odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.
 2. Najbliższa środa, 14 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i
   pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze święte w naszym kościele o godzinie 8.00 i 17.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
 3. W środę popielcową pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlić się będziemy na różańcu w intencji abyśmy świadomie i z wiarą przeżyli okres wielkiego postu.
 4. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy Parafian do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które będą odprawiane w piątki o godzinie 16.15. Do prowadzenia ich zapraszamy: 16.02 Żywy Różaniec, 23.02 GMOP, 2.03 Akcję Katolicką, 9.03 Caritas, 16.03 Schola San Francesco, 23.03 ulicami Terliczki prowadzą: Bracia Kapucyni, Ministranci i Organista.
 5. Zapraszamy też na Gorzkie Żale, które będziemy odprawiać w niedzielę o godzinie 15.15. Pamiętajmy o podjęciu postanowień na Wielki Post.
 6. We wtorek po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
 7. W sobotę 17 lutego na Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy 3. gimnazjum, a po Mszy św. na spotkanie.
 8. Kursy 48 – godzinne kończące się egzaminem i świadectwem czeladniczym lub dyplomem mistrzowskim w zawodach branży: spożywczej, budowlanej, mechanicznej, fryzjersko-kosmetycznej. Rzeszów- ul. Partyzantów 1 A.  Więcej informacji na plakacie przed kościołem.
 9. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu a także za złożone ofiary. W następnym tygodniu zapraszamy: Perkołup, Siorek, Cieśla.
 10. Wszystkim parafianom życzymy Błogosławieństwa Bożego.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych