• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO -  06.01.2019 r.

 1. Jesteśmy w trakcie kolędy.Chodzimy od godz. 15.00.Na kolędę prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, indeksy i zeszyty do katechizacji. Każdego dnia kolędy zapraszamy tych, których w danym dniu ma nawiedzać kapłan w ich domach na wspólną Mszę św. w ich intencji o godz. 8.00. Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Zgodnie z zarządzeniem biskupa Ordynariusza w czasie wizyty duszpasterskiej nie zbieramy ofiar. Można je składać w kopertach na tacę w kościele. Ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie Kościoła i opłaty diecezjalne i zakonne.
 2.  Dzisiaj odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy hali na Podpromiu o godz. 12.00. po modlitwie Anioł Pański, przejdzie ulicami miasta do Rynku. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Orszak.
 3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają rocznice konsekracji naszych biskupów:  Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Uroczysta Eucharystia w ich intencji i z ich udziałem będzie sprawowana 6 stycznia o godzinie 17.00 w Katedrze Rzeszowskiej.
 4. W środę 9 stycznia Msza św. dla GMOP z Terliczki, a po niej spotkanie opłatkowe.
 5. W sobotę 12 stycznia po Mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowe – Radę Parafialną, Caritas, Strażaków i Akcję Katolicką.
 6. Szkoła Maryi zaprasza na rekolekcje do Przybyszówki w dniach 11 – 13 stycznia. Jeśli ktoś chce spędzić dobrze weekend, a jednak inaczej niż zwykle i doświadczyć wspólnoty ludzi poszukujących Żywego Boga – to zapraszamy. Szczegóły na plakacie w gablocie przed Kościołem.
 7. W tym tygodniu czcimy:
  • SOBOTA – wspomnienie św. Bernarda z Corleone, zakonnika
  • NIEDZIELA – święto Chrztu Pańskiego – kończy okres Bożego Narodzenia.
 8. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Janina Surdyka, Jadwiga Kędzior, Małgorzata Woś, Renata Siwy.
 9. Wszystkim parafianom w Niedzielę Objawienia Pańskiego życzymy błogosławieństwa Bożego i potrzebnych łask do radosnego świadczenia o Panu Jezusie w codziennym życiu.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych