• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

30. NIEDZIELA ZWYKŁA 28.10.2012 r.

 

1. Dzisiaj o 17.00 spotkanie MF TAU.

2. W związku ze zmianą czasu letniego na zimowy zmieniamy godziny odprawiania mszy św. w zwykły dzień na godzinę 17.00. Nabożeństwa pół godziny przed Mszą św. Modlić się też będziemy już w ogrzewanym dolnym kościele p.w. św. o. Pio.

3. Zbliża się miesiąc listopad, czas pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Wypominki można składać do skarbony o. Pio. Będziemy się w tych intencjach modlić na różańcu w miesiącu listopadzie oraz odprawimy Msze św. w Dniu Zadusznym. Pamiętajmy także aby zadbać o groby naszych bliskich zmarłych i o porządek po uroczystościach.

4. Ks. Biskup Ordynariusz wydał Dekret o odpustach w Roku Wiary - Do pobrania

5. W Dzień Zaduszny spotkań ministrantów nie będzie.

6. W przyszłą niedzielę o 10.30 Msza św. z udziałem dzieci.

7. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
CZWARTEK - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - Msze św. o 7.00, 9.00 i 16.00 ok. 10.00 rozpoczynamy Nabożeństwo za Zmarłych na cmentarzu.
PIĄTEK - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 8.00 Także od tego dnia rozpoczynamy Różaniec wypominkowy o 16.30. Za nawiedzenia kościoła i kaplicy spełniając stosowne warunki można uzyskać we wtorek i środę odpust zupełny. A w dni do 8 listopada nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę myślną za zmarłych pod zwykłymi warunkami odpust cząstkowy. Tego dnia również przypada pierwszy piątek miesiąca; do chorych udamy się od godziny 9.00. Spowiedź rano o 7.30 i później od 15.45.
SOBOTA - Wspomnienie Zmarłych Braci i Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego. Tego dnia przypada piersza sobota miesiąca.

8. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła i złożone ofiary tym rodzinom, które w tym tygodniu zatroszczyły się o nasz kościół, W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Wiercioch, Grądziel i Prucnal.

9. W Uroczystość Wszystkich Świętych wszyscy razem mamy imieniny więc; Wszystkim życzymy Bożej opieki i radosnego świętowania.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych