• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12.01.2020 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.
 2. W pierwszym tygodniu ferii zimowych (13 – 17.01) od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do Świetlicy św. o. Pio w godzinach od 9.00 do 13.00. Zapewniamy ciepły posiłek i dobrą zabawę prowadzoną przez siostry katechetki.
 3. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na ogrzewanie Kościoła.
 4. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na przedstawienie jasełkowe w wersji współczesnej i na wesoło pt. „Zupełnie inaczej” w wykonaniu młodzieży z naszej parafii o godz. 14.30 w Domu Ludowym w Terliczce. Po przedstawieniu jasełek zachęcamy do pozostania i włączenia się do wspólnego kolędowania.
 5. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać w Kościele kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W bieżącym roku hasłem przewodnim są słowa z Dziejów Apostolskich: „Życzliwymi bądźmy”.
 6. Spotkanie opłatkowe dla Akcji Katolickiej, Caritas, Straży Pożarnej i Rady Parafialnej odbędzie się 18 stycznia (sobota) po Mszy św.
 7. W tym tygodniu czcimy:
  • CZWARTEK – wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od 16.00 do 17.00.
  • PIĄTEK – wspomnienie świętego Antoniego, opata.
  • NIEDZIELA – uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa – głównego Patrona diecezji rzeszowskiej. W tym dniu módlmy się szczególnie gorąco w intencji naszej diecezji – za wszystkich duszpasterzy i wiernych.
 8. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie Kościoła w minionym tygodniu i złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Kazimierz Szuberla, Halina Pieczonka, Katarzyna Jakubowska, Marian Orzech.
 9. Wszystkim parafianom w Niedziele Chrztu Pańskiego życzymy, aby odnawiali swoją wiarę poprzez wspomnienie dnia swojego chrztu świętego.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych