• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.09.2021

 1. W dzisiejszą niedzielę, 19 września, Kościół w Polsce obchodzi 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji przeprowadzana jest w przedsionku kościoła zbiórka do puszki na potrzeby Katolickiego Radia Via.
 2. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza we wrześniu i październiku na filmy: Wyszyński – zemsta czy przebaczenie oraz Fatima. Istnieje możliwość organizacji seansów grupowych dla parafii.
 3. W sobotę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością świętego Franciszka z Asyżu – założyciela trzech zakonów franciszkańskich i naszego głównego patrona.
 4. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie św. męczenników Andrzeja, prezbitera, Pawła i Towarzyszy.
  • WTOREK – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Wieczorna Msza św. w tym dniu i w środę z kazaniem o św. o. Pio – głoszonym przez o. Ksawerego Knotza z Krakowa.
  • ŚRODA – Wspomnienie św. Ignacego z Santhia, prezbitera. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz współbrat o. Tomasz Durczyński. Msza św. w intencji solenizanta o godzinie 18.00.
  • CZWARTEK – odpust w naszym sanktuarium w rocznicę otrzymania stygmatów i przejścia Świętego Ojca Pio do Domu Ojca. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godzinie 8.00 i uroczysta suma o 18.00 celebrowana przez księdza biskupa Kazimierza Górnego, który poświęci figurę o. Pio przed naszym sanktuarium. Od godziny 15.00 – koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się program modlitewno-muzyczny  prowadzony przez grupę charyzmatyczną. Po Mszy św. będzie można nabyć książki o o. Pio, balsam kapucyński i kosmetyki z naszej manufaktury. Zapraszamy.
 5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy rodziny: Anna Pęcek, Danuta Paluch, Anna Nowak, Ewa Nowak.
 6. W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik Niedziela w którym są artykuły o świętym o. Pio.
 7. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy wstawiennictwa świętego o. Pio.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych