• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.10.2021

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych z o. Tomaszem.
 2. Dzisiaj kończymy nowennę przed uroczystością św. Franciszka specjalnym nabożeństwem „TRANSITUS” o śmierci św. Franciszka po Mszy św. wieczornej.
 3. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy pół godziny przed Mszą św. Serdecznie zapraszamy dzieci które przystąpią do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców jak również kandydatów do bierzmowania.
 4. W przyszłą niedzielę – 10. października przypada XXI Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przed kościołem na fundusz papieski. Składka z trzeciej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie domu klasztornego.
 5. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU – założyciela Trzech Zakonów. Mszy św. o godzinie 18.00 przewodniczyć będzie i wygłosi okolicznościowe kazanie ojciec Dominikanin z Rzeszowa. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. tych którym jest bliski ideał świętego Franciszka.
  • WTOREK – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  • PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – Wspomnienie NMP Różańcowej. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową od 19.00 do 21.00 – w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.
  • SOBOTA – Wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa.
 6. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy rodziny: Justyna Pelc, Stanisław Guzek, Joanna Gancarz, Maria Górecka.
 7. W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik Niedziela. Na stoliku za ławkami znajdują się książki o św. o. Pio w cenie dowolnej.
 8. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy wstawiennictwa świętego Franciszka z Asyżu.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych