• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
20.11.2022

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza, zarazem ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 2. Na pomoc dla Ukrainy w ramach pomocy Kościołowi w potrzebie uzbierano 700 złotych.
 3. Składka z zeszłej niedzieli przeznaczona była na ogrzewanie domu klasztornego i wyniosła 1750 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. W środę przypada „Wieczór z o. Pio”. O godzinie 16.15 rozpocznie się koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytaniem próśb, o 17.00 Msza św. której przewodniczyć będzie i wygłosi kazanie ksiądz Paweł z Rzeszowa. W tym dniu przypadają imieniny ojca Klemensa. Polecamy drogiego solenizanta waszej pamięci modlitewnej. Jedna z intencji Mszy św. będzie za solenizanta od Margaretek. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez GMOP.
 5. W tym tygodniu czcimy:
  • PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • WTOREK – Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Patronki muzyki kościelnej.
  • CZWARTEK – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 19.00 w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.
  • SOBOTA – Wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera.
 6. W przedsionku kościoła jest do nabycia tygodnik „Niedziela”.
 7. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Iwona Prucnal, Danuta Pieczonka, Maria Noworól, Renata Rębisz.
 8. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom, solenizantom, jubilatom przez wstawiennictwo świętego o. Pio – życzymy błogosławionego tygodnia.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych