• STRONA DOMU ZAKONNEGO ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH 
  KAPUCYNÓW W TERLICZCE

  "POKÓJ I DOBRO"

  "Życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości" 
  z reguły św. Franciszka z Asyżu

  Kliknij aby przejść do strony

  Parafia

Ogłoszenia parafialne

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA
10.09.2023

 1. Dziękujemy za pomoc w utrzymaniu porządku dookoła kościoła Paniom: Krystynie Wcisło i Władysławie Wiercioch. Dziękujemy również Panu Józefowi Orzech i Pani Helenie Walny za prace porządkowe na cmentarzu. Dziękujemy także za dbanie o chodniki – dookoła kościoła i na cmentarzu, odchwaszczanie ich, Panu Jerzemu Bereś. Za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek o godz. 19.00 w refektarzu zakonnym odbędzie się spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej.
 3. We wtorek o godz. 19.00 w refektarzu zakonnym Spotkanie Rady Parafialnej i liderów grup – proszę o obecność wszystkich zainteresowanych lub zastępców liderów.
 4. W środę – zapraszamy na „WIECZÓR FATIMSKI”. O godzinie 18.00 Msza św. Po Mszy Procesja Fatimska w czasie której będziemy rozważać tajemnice różańca.
 5. Zapraszamy chętnych do udziału w Warsztatach Modlitwy i Życia według o. Ignacia Larrañagi, hiszpańskiego kapucyna, obejmujące 16 cotygodniowych spotkań doskonalących modlitwy z Panem Bogiem w oparciu o Słowo Boże i duchowość chrześcijańską. Rozpoczęcie Warsztatów w Terliczce w środę, 13 września o godz. 19.00. Informacje na stronie parafii, zapisy w zakrystii.
 6. Zapraszamy na Msze św. w czwartki z komunią św. pod dwiema postaciami. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji małżeństw i Rodzin z naszej parafii oraz Adorację NS w ciszy. W godz. 19.00 – 20.00 jest możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi świętej.
 7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji będzie można złożyć ofiary do puszki na potrzeby Katolickiego Radia VIA.
 8. Dziękujemy rodzinom z zeszłego tygodnia za sprzątanie kościoła.
  W nadchodzącym tygodniu zapraszamy rodziny: Monika Sobolewska, Bożena Kania, Jadwiga Pasierb, Dorota Krupska.
 9. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Ostatnia msza o. Pio

 

Ostatnia msza Ojca Pio

Nagranie z ostatniej Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Pio 22 września 1968 roku.

Ciekawe strony

Golgota Młodych